ZŠ a MŠ Obrataň

Informace pro rodiče budoucích prvňáčků

Vážení rodiče,
níže vám nabízíme k prostudování dokument "Desatero pro rodiče"( https://www.msmt.cz/ministerstvo/novinar/desatero-pro-rodice-deti-predskolniho-veku), ve kterém mimo jiné můžete nalézt co s dětmi procvičovat a jak je rozvíjet před nástupem do školy.

Zároveň vám po domluvě nabízíme možnost prohlídky školy  a náslech ve vyučovacích hodinách (v předmětech český jazyk, matematika) současných prvňáčků. Vzhledem k menšímu počtu žáků v ročnících  je možnost individuálního přístupu k jednotlivým dětem i k dětem se speciálně vzdělávacími potřebami a aktivní výuku. Náslechy pro rodiče jsou v hodinách dle zájmu organizovány několikrát během školního roku.

Připravujeme řadu mimoškolních akcí, od prvního ročníku děti absolvují plavecký kurz v bazénu v Jindřichově Hradci, každý rok se organizuje pobyt na horách a na konci školního roku 2-3 denní poznávací výlet po koutech České republiky. Realizujeme exkurze a zábavná odpoledne společná pro děti i rodiče. Děti si mohou vybrat ze zájmových činností – viz zájmová činnost.

Stravování je zajištěno v blízké jídelně.

Informace k zápisu:

K zápisu Vašeho dítěte do naší školy s sebou přineste doklad Vaší totožnosti a rodný list dítěte. Žádost o přijetí dítěte můžete vyplnit přímo u zápisu, nebo si ji přinést již vyplněnou.

V případě žádosti o odklad školní docházky přineste k zápisu dokument "Žádost o odklad školní docházky" spolu s doporučeními.

Formuláře uvedených dokumentů naleznete zde na našich webových stránkách v sekci Žádosti a omluvenky.

CO S SEBOU DO 1. TŘÍDY ?

•  Přezůvky
  •  Hrnek na čaj
  •  Ručník
  •  Papírové ubrousky
  •  Sáček k lavici (doporučené rozměry 30x35cm) – výtvarné potřeby děti dostanou
  •  Sáček na tělocvik -tepláková souprava, tričko, vhodná sportovní obuv do haly a ven, švihadlo
  •  Penál – 2 pera (přechod ke psaní perem bude individuální), pastelky, 2 tužky č. 2, guma
  •  Obaly na sešity a knihy
  •  Sluchátka k počítači
  •  Záloha na čaj ( celý školní rok ):  100 Kč
  •  Záloha na Vv, Pč :  600Kč ( čtvrtky, papíry,  barevné papíry, lepidlo, věci na vyrábění, další potřeby, provoz kopírky )
Navíc - jen dle vašeho uvážení:
  • 2x desky na sešity formát A4, A5
  • Ochranný oděv na výtvarnou a pracovní činnost
  • Velký nafukovací míč na sezení - používá se též při cvičení Bodyball ( vhodná velikost ! )
  • Květinu v květináči, o kterou budou naši prvňáčci  po celý rok  pečovat
  • Barevná gelová pera – pro zábavné zvýrazňování

Na další případné dotazy vám ráda odpovím.

• Tel.725 848 140
  • Petra Krupková

Zaměstnanci Základní školy a mateřské školy v Obratani vám přejí hodně radosti s vašimi dětmi.

V případě dotazů nebo domluvy na náslechy ve vyučování můžete volat:

• na tel. číslo 725 848 140.

Mgr. Petra Krupková